З метою широкого залучення учнівського колективу школи до виховання у них бережливого ставлення щодо підручників, науково-популярної та іншої літератури; формування поваги до праці людей, які їх створюють, а також із метою поліпшення зберігання довідкової, методичної літератури щорічно в нашій школі проводяться заходи:

·бесіди з учнями;

·рейди-перевірки підручників;

·акція "Подаруй книгу шкільній бібліотеці";

·працює "Книжкова лікарня"

Любі друзі!

Бережіть книгу, адже вона - наш вірний друг і порадник, надійний помічник у навчанні. До того ж, у неї вкладено велику працю багатьох людей. Сподіваємось, що ваші книги завжди охайні, підручники дбайливо обгорнуті у обкладинки, мають закладки. Але якщо з книгою щось трапилось, її треба негайно відремонтувати. Поради бібліотекаря допоможуть вам в спілкуванні з книгами

Пам'ятка юного читача

Поради "Способи читання"

Пам'ятка "Перша допомога книжкам"

Пам'ятка "Книжкові поради"

Перед початком навчального року бібліотекар видає підручники класним керівникам 1- 9 класів навчального закладу, видані підручники і навчальні посібники реєструються бібліотекарем у Журналі обліку виданих підручників і навчальних посібників. У кінці навчального року підручники обов’язково повертаються до бібліотечного фонду навчального закладу. Художня література також повертається учнями до бібліотеки.

Якщо підручник (або художня книга) втрачені або пошкоджені, користувач повинен замінити його аналогічним підручником (книгою) чи рівноцінним за рекомендаціями бібліотекаря школи.

Про це написано в наступних документах:

1. ЗАКОН УКРАЇНИ "Про бібліотеки і бібліотечну справу"

(Вводиться в дію Постановою ВР N 33/95-ВР від 27.01.95, із змінами 2000-2016 років)

Цей Закон визначає загальні засади бібліотечної справи і бібліотечну систему України, встановлює вимоги до формування і збереження бібліотечних фондів, бібліотечного обслуговування з метою задоволення інформаційних, наукових і культурних потреб суспільства, збагачення духовного потенціалу народу.

Стаття 23. Обов'язки користувачів бібліотек

Користувачі бібліотек зобов'язані:

- дотримуватися правил користування бібліотеками;

- замінювати втрачені (пошкоджені) документи, одержані з фондів бібліотек, рівноцінними або відшкодовувати їх ринкову вартість у розмірах, встановлених правилами користування бібліотекою.

2. МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ. НАКАЗ№ 275 від 05.05.99

Про затвердження Типових правил користування бібліотеками в Україні (із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінкультури № 319 (z0538-01) від 25.05.2001)

3.5. Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, а також одержаний через МБА, внутрішньосистемний книгообмін за домовленістю з бібліотекою-фондоутримувачем, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість. Розмір відшкодування визначається бібліотекою. (Пункт 3.5 в редакції Наказу Мінкультури N 319 (z0538-01) від 25.05.2001)

3.6. За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчальний заклад чи установа, під наглядом яких він перебуває.

3. МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ.НАКАЗ від 02.12.2013 № 1686(із змінами 2017 року)

ІНСТРУКЦІЯ про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації

13.Користувачі бібліотечних фондів повинні бережливо ставитися до підручників і навчальних посібників. Якщо підручник та/або навчальний посібник втрачений або пошкоджений, користувач повинен замінити його аналогічним підручником та/або посібником чи рівноцінним.